f Çetiner Soğutma

Blog

Blog

Soğutma Yedek Parçaları, Soğutma Malzemeleri, Klima Malzemeleri

Çetiner Soğutma olarak endüstriyel soğutma sistemleri yedek parça satışı, klima malzemeleri satışı ve soğutma grupları imlatı ve satışı yapmaktayız. Geniş ürün yelpazesi fiyat avantajı ve birçok ürün için stoktan hızlı teslimat imkanı bulunmaktadır.

Ürün çeşitlerimiz arasında kondanser üniteleri siplit cihazlar, split soğutma cihazları, soğutma kompresörleri, aksiyel soğutma fanları, yağ ayırıcılar, likit tankları/receivers, likit tutucular, drayerler/kurutucu filtreler, selenoid valfler, gözetleme camları, genleşme vanaları/expansion valfler, dijital termostatlar, gaz basınç switchleri, soğtucu akışkanlar/refrigerantlar, bakır borular,bakır boru dirsek te manşonlar bakır boru izalasyonları, hava perdeleri, klima drenaj pompaları,klima montaj kitleri beyaz eşya yedek parça, defrost ısıtıcıları, soğutucu akışkanlar/refrigerant

Soğuk Hava Deposu, Soğuk Oda Motoru

Soğuk hava deposu, soğutma grupları; endüstriyel amaçlı olduğu ve günün ortalama 16-18 saati çalıştıkları için sesli ve gürültülü olurlar. Bu durum şikayetlerin oluşmasına, yerleşim yerlerinin içinde kurulan işletmeler içinse büyük sıkıntılar sebep olmaktadır.

Çetiner Soğutma; çözüm ortağınız olarak, çok sessiz sistemler üretmek için çalışmaya devam ediyor. Akustik ses izolasyonlu ve inverter soğutma gruplarımız, ses ile ilgili şikayetlerin olduğu yerler için en uygun sistemlerdir.
inverter ve sessiz soğutma gruplarımız için bizimle irtibata geçin, hem enerji tasarrufu hemde sessizliğe kavuşun...

Soğuk Hava Deposu Panelleri

Soğuk hava deposu panelleri 40-42 kg/m³ poliüretan enjeksiyonlu, birbirine kilit sistemiyle birleşen ve ısı köprüsünü engelleyecek şekilde kulaklı imal edilmelidir. Soğuk oda panel kalınlıkları odanın çalışma sıcaklığı ve kullanım şekline göre belirlenir

Uygun kalınlıkta ve muhteviyatta panel kullanılmaması en başta elektrik sarfiyatı olmak üzere birçok soruna sebeb olacaktır.
Soğutma sistemin normalden fazla çalışarak hem elektrik tüketiminin artmasına hemde cihazların ömrünün kısalmasına sebeb olacaktır.
Cihazların daha çok arızaya geçme riski olacak ve ürünlerin SOĞUK ZİNCİRİNİN bozulmasına ürünlerin bozulmasın veya kalitelerinin tazeliklerinin gerilemesine sebep olacaktır
Başlıca panel kalınlıkları şöyle seçilmelidir..

Serin oda +8,+12 derece 60 mm panel kalınlığı
Soğuk oda -5+5 derece 80 mm panel kalınlığı
Donuk oda -10,-18 derece 100 mm ,120 mm panel kalınlığı
Donuk oda -18,-25 derece 150 mm panel kalınlığı
Şoklama odası -30,-45 dereece 200 mm panel kalınlığı

Tıbbi Atık Deposu & Konteyner Atık Deposu

Evsel, tıbbi, ambalaj ve tehlikeli atıkların geçici olarak depolanması ve bertaraf edilmek üzere saklanması için konteyner tipte atık depoları imalatımız bulunmaktadır. Kolay temizlenebilir ve kolay montaj sayesinde pratik ve hızlı olan bir çözümdür.

Yürürlükte olan geçici atık depoları talimatlarına uygun kullanışlı ürünlerimiz ile hizmetinizdeyiz.
Daha detaylı bilgi ve projelendirme için bizimle irtibata geçininiz.
www.cetinersogutma.com.tr

İnverter Soğutma Grupları

Enerji tasarrufunun her geçen gün daha önem kazandığı bu günlerde İnverter sistemler vazgeçilmez hale geldi.

Çetiner soğutma kendi bünyesinde AR-GE çalışmalarını tamamladığı yeni nesil verimli ve enerji tasarruflu inverter sistemlerin imalatına başlamış bulunmaktadır.
Enerjinizi küçümsemeyin minimum enerji maksimum güç hedefimiz doğrultusunda her geçen gün ürünlerimizi daha da geliştirmek öncelikli hedefimizdir.

Soğuk Oda Uzaktan İzleme

Çetiner soğutma soğuk hava deposu uzaktan izleme kontrol ve uyarı sistemleri sayesinde soğutma sistemlerinde yaşanacak arızaların bir an önce giderilmesi ve ürünlerin soğuk zincirinin aksamamasına yardımcı olacaktır.

Uzaktan izleme sistemi sayesinde belirlenen kullanıcılara herhangi bir aksaklık anında kısa mesaj yoluyla bilgilendirme yapmaktadır. Kullanılan sistem sayesinde raporlama yapılabilmektedir.
Uzaktan izleme sistemi mevcut olan soğutma sistemlerinize veya yeni kuracağımız sistemlere entegre etmeİmkanı bulunmaktadır.

Şoklama Odası -40 Şoklama -40 Şoklama Deposu İmalatı

-40 derece şoklama işlemi ürünün en taze halindeyken çekirdek sıcaklığına kadar gıda cinsine göre kısa sürede dondurulup -18 derece soğuk hava depolarında uzun süre ve taze kalması amacı ile yapılır.

-40 şoklama deposu imalatı yapılırken dikkat edilmesi gerekenler; Şoklanacak ürünün cinsi , miktarı , ürün giriş ve çıkış sıcaklıkları, şoklama süresinin belirlenmesi, coğrafi bölge, gibi faktörlerin bir araya getirilerek doğru sistemin kurulması gerekir.

Atık Deposu I Tıbbi Atık Deposu

Tıbbi Atık Deposu

Geçici atık deposunun özellikleri şunlardır:

a) Geçici atık deposu iki bölmeli kapalı bir mekan olarak inşa edilir. Birinci bölmede tıbbi atıklar, ikinci bölmede ise evsel nitelikli atıklar depolanır.

b) Geçici atık deposunun hacmi en az iki günlük atığı alabilecek boyutlarda olur.

c) Deponun tabanı ve duvarları sağlam, geçirimsiz, mikroorganizma ve kir tutmayan, temizlenmesi ve dezenfektasyonu kolay bir malzeme ile kaplanır.

d) Depolarda yeterli bir aydınlatma ve pasif havalandırma sistemi bulunur ve sıcak bölgelerde depo özel olarak soğutulur.

e) Depo kapıları dışarıya doğru açılır veya sürmeli yapılır. Kapılar daima temiz ve boyanmış durumda olur. Tıbbi atıkların konulduğu bölmenin kapısı turuncu renge boyanır, üzerinde görülebilecek şekilde ve siyah renkli “Uluslararası Biyotehlike” amblemi ile siyah harfler ile yazılmış “Dikkat! Tıbbi Atık” ibaresi bulunur.

f) Depo kapıları kullanımları dışında daima kapalı ve kilitli tutulur, yetkili olmayan kişilerin girmelerine izin verilmez. Depo ve kapıları, içeriye herhangi bir hayvan girmeyecek şekilde inşa edilir.

g) Geçici atık depolarının içi ve kapıları görevli personelin rahatlıkla çalışabileceği, atıkların kolaylıkla boşaltılabileceği, depolanabileceği ve yüklenebileceği boyutlarda inşa edilir.

h) Geçici atık deposu, atık taşıma araçlarının kolaylıkla ulaşabileceği ve yanaşabileceği yerlerde ve şekilde inşa edilir.

i) Geçici atık deposu, hastane giriş ve çıkışı ve otopark gibi yoğun insan ve hasta trafiğinin olduğu yerler ile gıda depolama, hazırlama ve satış yerlerinin yakınlarına inşa edilemez.

j) Tıbbi atıkların konulduğu bölmenin temizliği ve dezenfektasyonu kuru olarak yapılır. Bölme atıkların boşaltılmasını müteakiben temizlenir, dezenfekte edilir ve gerekirse ilaçlanır. Tıbbi atık içeren bir torbanın yırtılması veya boşalması sonucu dökülen atıklar uygun ekipman ile toplandıktan, sıvı atıklar ise uygun emici malzeme ile yoğunlaştırıldıktan sonra tekrar kırmızı renkli plastik torbalara konulur ve kullanılan ekipman ile birlikte bölme derhal dezenfekte edilir.

k) Evsel nitelikli atıkların konulduğu bölmede kanalizasyona bağlı ızgaralı bir drenaj sistemi ve bölmenin kolaylıkla temizlenebilmesi için basınçlı bir su musluğu bulunur. Bölme atıkların boşaltılmasını müteakiben temizlenir, gerekirse dezenfekte edilir ve ilaçlanır.

l) Temizlik ekipmanı, koruyucu giysiler, atık torbaları ve konteynerler geçici atık depolarına yakın yerlerde depolanırlar.

Soğuk Hava Deposu İmalatı

1- Soğuk hava deposu imalatına geçmeden önce saklanacak ürünün miktarı saklama şekli çalışma şartları göz önüne alınarak,

2- Doğru soğuk hava deposunun oda ölçüleri çıkarılır,

3- Daha sonra ürün cinsi ve miktarına göre soğuk oda kapasite hesabı yapılır ve doğru soğutma sistemi için malzemeler belirlenir,

4- Montaj yapılacak yere göre ürünlerin imalatı başlar,

5- Soğuk oda panelleri soğuk oda kapıları soğutma cihazları ve diğer yardımcı ekipmanlar raf hava perdeleri v.b ürünlerin imalatı başlar,

6- Soğuk oda kurulacak yer montaja uygun hale getirildikten sonra ürünlerin sevk edilmesi ve montaj işlemi başlar,

f) Depo kapıları kullanımları dışında daima kapalı ve kilitli tutulur, yetkili olmayan kişilerin girmelerine izin verilmez. Depo ve kapıları, içeriye herhangi bir hayvan girmeyecek şekilde inşa edilir.

7- Cihazlar kurulup devreye alındıktan sonra tüketiciye kullanım hakkında bilgi verilir ve Kullanım bakım arıza talimatları asılarak oda imalatı ve montajı bitmiş olur.

Soğutma Nasıl Gerçekleşir ?

Soğutma, bir maddenin veya ortamın sıcaklığını, onu çevreleyen ortamın sıcaklığının altına indirmek ve orada muhafaza etmek üzere ısısının alınması işlemine denir. Günümüzde ürünlerin belli bir sıcaklık altında saklanması için soğutma sistemleri kaçınılmaz olmuştur.

Mekanik soğutma ana elemanları;

- kompresör (motor)
- kondenser (yoğuşturucu)
- evaparatör (buharlaştırıcı)
- genleşme elamanı (kılcal boru, expansion valf)
- receiver (olası mekanik arızalarda gazın vanalar yardımıyla toplandığı depo.)
- akümülatör(devrenin dönüş hattına takılır ve motora gazın likit halde gitmemesini sağlar)

Mekanik soğutma yardımcı elemanları;


- kontaktör(içindeki bobin çektiğinde enerji geçişine yol verir.)
- gkrc-faz koruma rölesi(devrede geçen fazların belli bir voltajda korumasını sağlayan eleman)
- termik(motorun fazla akım çekmesini önler)

Soğutma nasıl gerçekleşir?

Kompresör (motor) yüksek sıcaklık ve yüksek basınçta soğutucu akışkanı basar. daha sonra soğutucu akışkan kondensere girerek yoğunlaşır. yoğunlaşan akışkan kondenserden çıkarak receiver (gaz deposuna) girer. gaz deposundan çıkan soğutucu akışkan sırasıyla, drayere girer. Drayer olası nem hava pislik gibi devrede gezebilecek şeylerden gazı arındırır yani filtreler. Daha sonra soğutucu akışkan selenoid valfe girer. Selenoid valf akışkanın geçip geçmeyeceğini ayarlar ve devreyi açıp kapar. Selenoidten sonra gözetleme camından akışkan değerlendirilir ve genleşme elemanına gider. Burada akışkan genleşerek evaparatörde soğutma elde edilir ve akışkan buharlaşır. Soğutma fan yardımıyla sirkilasyon edilerek dağıtılır. Akışkan motora dönmeden önce akümülatörde tamamen gaz haline gelerek girer ve bu işlem sürekli tekrar eder.

Kasap Dolapları

Kasap dolapları market,şarkuteri,kasap gibi yerlerde kırmızı et beyaz et ürünleri gibi gıdaları teşhir etmek ve uygun derecede saklamak amacı ile kullanılmaktadır.

Kasap dolapları kullanıcının konseptine ve yerine göre ölçülendirilip dizayn edilip yerine göre uygulama yapılmaktadır. Kasap dolapları bombe camlı,düz camlı,içten motorlu ve dıştan motorlu gibi değişik modelde değişik ölçü çeşitlerine göre imalat yapılmaktadır. Kasap dolapları tava,emiş ve ıslak zemin olan bölümleri 304 kalite paslanmaz sactan imal edilmektedir. Kasap dolabı iç kullanım derinliği ihtiyacınıza göre 75 cm, 85 cm ve 95 cm gibi seçenekler sunulmaktadır. Kullanılan soğutma komprsörleri ve fanları enerji tüketimi düşük yüksek verimli ve dayanıklı ürünlerden imalat yapılmaktadır. Soğutma sistemleri ürünlerin ölçüsüne göre soğutma kapasitesi ihtiyacına göre seçilmektedir. Kasap dolapları dış kaplama saçları farklı renk seçenekleri ile konsepte uygun olarak tasarlanma imkanı sunmaktadır. İzolasyon bölümü 40-42 danste yoğunlukta poliüretan gövde olarak imalat edilmektedir. Taşıyıcı bölümlerde ahşap malzeme kullanılmayıp, özel bükümlü çelik sactan imal edilmektedir. Kasap dolaplarının aydınlatmaları led aydınlatma olup uzun ömürlü ve enerji tasarrufludur.

Market,kasap, şarküteri reyon-teşhir dolapları

Market,kasap, şarküteri reyon-teşhir dolapları market,şarkuteri,kasap gibi yerlerde kırmızı et beyaz et ürünleri,süt ve süt ürünleri gibi gıdaları teşhir etmek ve uygun derecede saklamak amacı ile kullanılmaktadır.

Market,kasap, şarküteri reyon-teşhir dolapları kullanıcının konseptine ve yerine göre ölçülendirilip dizayn edilip yerine göre uygulama yapılmaktadır. Market,kasap, şarküteri reyon-teşhir dolapları bombe camlı,düz camlı,içten motorlu ve dıştan motorlu gibi değişik modelde değişik ölçü çeşitlerine göre imalat yapılmaktadır. Market,kasap, şarküteri reyon-teşhir dolapları tava,emiş ve ıslak zemin olan bölümleri 304 kalite paslanmaz sactan imal edilmektedir. Market,kasap, şarküteri reyon-teşhir dolabı iç kullanım derinliği ihtiyacınıza göre 75 cm, 85 cm ve 95 cm gibi seçenekler sunulmaktadır. Kullanılan soğutma komprsörleri ve fanları enerji tüketimi düşük yüksek verimli ve dayanıklı ürünlerden imalat yapılmaktadır. Soğutma sistemleri ürünlerin ölçüsüne göre soğutma kapasitesi ihtiyacına göre seçilmektedir. Market,kasap, şarküteri reyon-teşhir dolapları dış kaplama saçları farklı renk seçenekleri ile konsepte uygun olarak tasarlanma imkanı sunmaktadır. İzolasyon bölümü 40-42 danste yoğunlukta poliüretan gövde olarak imalat edilmektedir. Taşıyıcı bölümlerde ahşap malzeme kullanılmayıp, özel bükümlü çelik sactan imal edilmektedir. Market,kasap, şarküteri reyon-teşhir dolaplarının aydınlatmaları led aydınlatma olup uzun ömürlü ve enerji tasarrufludur.

Dry aged dolapları

Dry aged- et yaşlandırma-kuru dinlendirme Dry age-kuru dinlendime etlerinin, %80-85 nem ve +2+4 C derece sıcaklıkta, 21 ila 28 gün arasında, etin bekletilmesiyle gerçekleşir. Etin daha yumuşak, lezzetli olmasını sağlayan bu yöntem, aynı zamanda etteki ağır kokuları yok ederek daha aromalı kokmasını sağlıyor.

Dry-aged dolapları kullanıcının konseptine ve yerine göre ölçülendirilip dizayn edilip yerine göre uygulama yapılmaktadır. Dry aged dolapları dolapları içerdeki nem ve sıcaklık oranın istenilen seviyede tutmaya yönelik dizayn edilirler. İç kısımlarında himalaya tuzu kaplama uygulaması yapılmaktadır. Kasap dolapları tava,emiş ve ıslak zemin olan bölümleri 304 kalite paslanmaz sactan imal edilmektedir. Kullanılan soğutma komprsörleri ve fanları enerji tüketimi düşük yüksek verimli ve dayanıklı ürünlerden imalat yapılmaktadır. Soğutma sistemleri ürünlerin ölçüsüne göre soğutma kapasitesi ihtiyacına göre seçilmektedir. Dry aged dolapları dış kaplama saçları farklı renk seçenekleri ile konsepte uygun olarak tasarlanma imkanı sunmaktadır. İzolasyon bölümü 40-42 danste yoğunlukta poliüretan gövde olarak imalat edilmektedir. Taşıyıcı bölümlerde ahşap malzeme kullanılmayıp, özel bükümlü çelik sactan imal edilmektedir. Dry aged dolaplarının aydınlatmaları led aydınlatma olup uzun ömürlü ve enerji tasarrufludur.

Tavuk dolapları

Tavuk dolapları market,şarkuteri,kasap gibi yerlerde tavuk ve beyaz et ürünleri gibi gıdaları teşhir etmek ve uygun derecede saklamak amacı ile kullanılmaktadır.

Tavuk dolapları kullanıcının konseptine ve yerine göre ölçülendirilip dizayn edilip yerine göre uygulama yapılmaktadır. Tavuk dolapları bombe camlı,düz camlı,içten motorlu ve dıştan motorlu gibi değişik modelde değişik ölçü çeşitlerine göre imalat yapılmaktadır. Kasap dolapları tava,emiş ve ıslak zemin olan bölümleri 304 kalite paslanmaz sactan imal edilmektedir. Tavuk dolabı iç kullanım derinliği ihtiyacınıza göre 75 cm, 85 cm ve 95 cm gibi seçenekler sunulmaktadır. Kullanılan soğutma komprsörleri ve fanları enerji tüketimi düşük yüksek verimli ve dayanıklı ürünlerden imalat yapılmaktadır. Soğutma sistemleri ürünlerin ölçüsüne göre soğutma kapasitesi ihtiyacına göre seçilmektedir. tavuk dolapları dış kaplama saçları farklı renk seçenekleri ile konsepte uygun olarak tasarlanma imkanı sunmaktadır. İzolasyon bölümü 40-42 danste yoğunlukta poliüretan gövde olarak imalat edilmektedir. Taşıyıcı bölümlerde ahşap malzeme kullanılmayıp, özel bükümlü çelik sactan imal edilmektedir. Tavuk dolaplarının aydınlatmaları led aydınlatma olup uzun ömürlü ve enerji tasarrufludur.

Şarkuteri dolapları

Şarküteri dolapları market,şarkuteri,kasap gibi yerlerde süt ve süt ürünleri gibi gıdaları teşhir etmek ve uygun derecede saklamak amacı ile kullanılmaktadır. Şarkuteri dolapları kullanıcının konseptine ve yerine göre ölçülendirilip dizayn edilip yerine göre uygulama yapılmaktadır.

Şarkuteri dolapları bombe camlı,düz camlı,içten motorlu ve dıştan motorlu gibi değişik modelde değişik ölçü çeşitlerine göre imalat yapılmaktadır. Şarkuteri dolapları tava,emiş ve ıslak zemin olan bölümleri 304 kalite paslanmaz sactan imal edilmektedir. şarkuteri dolabı iç kullanım derinliği ihtiyacınıza göre 75 cm, 85 cm ve 95 cm gibi seçenekler sunulmaktadır. Kullanılan soğutma komprsörleri ve fanları enerji tüketimi düşük yüksek verimli ve dayanıklı ürünlerden imalat yapılmaktadır. Soğutma sistemleri ürünlerin ölçüsüne göre soğutma kapasitesi ihtiyacına göre seçilmektedir. Şarkuteri dolapları dış kaplama saçları farklı renk seçenekleri ile konsepte uygun olarak tasarlanma imkanı sunmaktadır. İzolasyon bölümü 40-42 danste yoğunlukta poliüretan gövde olarak imalat edilmektedir. Taşıyıcı bölümlerde ahşap malzeme kullanılmayıp, özel bükümlü çelik sactan imal edilmektedir. Şarkuteri dolaplarının aydınlatmaları led aydınlatma olup uzun ömürlü ve enerji tasarrufludur.

Copyright@2016 Çetinerso | Tüm Hakları Saklıdır.